wtorek, 26 czerwca 2012

Precz w wągrami.!


Witam was cieplutko
Niestety jestem posiadaczką cery tłustej a co za tym idzie podatnej na różnego rodzaju trądziki i zaskórniaki. Niestety nie zmienię już tego ale chciałabym podzielić się kilkoma radami co zrobić, by posiadanie takiej cery nie było zmorą.

Precz w wągrami!
Wągry, czyli inaczej zaskórniaki, to jeden o objawów łojotoku skórnego lub trądziku. Dla kobiety są one po prostu brzydkimi krostami pojawiającymi się na nosie, brodzie lub czole w najmniej odpowiednim momencie. Wiele osób ma tendencję do wyciskania wągrów. Nie jest to trudne szczególnie przy natłuszczonej skórze. Niestety, działania takie przynoszą efekty chwilowe. Dlatego ja stosuje dwa rodzaje maseczek, które pomagają mi walczyć z tą przypadłością.
Maska Zaskórnikowa.
Składniki
-1/4 szklanki wody
-łyżka miodu
-łyżka startego ogórka ze skórką
-mąka – w takiej ilości, by powstała gęsta masa

Sposób przygotowania
Połączyć wszystkie składniki i wymieszać w taki sposób, aby nie powstały grudki. Ilość mąki zależy od rodzaju miodu. Gotową maseczkę nałożyć na twarz i pozostawić na 20 minut. Po tym czasie zmyć delikatnie wodą.
Cytrynówka”
Składniki
-3 łyżki soku z cytryny
- łyżka gęstej owsianki
- ¼ łyżeczki cynamonu
Sposób Przygotowania
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać , gotową papkę nałożyć na twarz  w miejscach podatnych  na występowanie zaskórników. Po upływie godziny zmyć maseczkę ciepłą wodą.

Nie ma efektów jeśli codziennie nie dbamy o naszą skórę...

Co jednak robić by cera była piękna.?
- codziennie stosować odpowiednie kremy, np. do cery z problemami lub niedoskonałościami

- używać specjalnych pasków kosmetycznych, do usuwania zaskórników. Polecam zwłaszcza te z firmy BEAUTY FORMULAS. Używam ich osobiście i jestem z nich naprawdę zadowolona.

-regularnie stosować peeling.
-stosować maseczki ściągające pory.
Te kilka prostych zasad zapewni wam zdrowo wyglądającą skórę, bez zbędnych krostek. : )
Alex

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz