środa, 27 czerwca 2012

Cellulitowy alarm.!


Witam cieplutko

Dziś chciałabym zająć się problemem, z którym boryka się 98% kobiet na całym świecie – cellulit – największy koszmar dzisiejszych czasów. Tylko czym w istocie jest cellulit.? To nic innego jak nierównomiernie rozkładająca się pod skórą warstwa tkanki tłuszczowej. Współczesne kobiety starają się walczyć z cellulitem zaciekle, a niekiedy również dramatycznie, bo skórkę pomarańczową trudno jest wyeliminować.  Na szczęście nie każda batalia z góry skazana jest na niepowodzenie. Przed przystąpieniem do niej, należy najpierw uświadomić sobie, że pojawienie się jej to nie koniec świata.


Przed rozpoczęciem walki z cellulitem należy dowiedzieć się, jakiej broni używać do konkretnego rodzaju skórki pomarańczowej.
- mniej zaawansowany cellulit – jeśli cellulit nie jest mocno widoczny, wystarczą codzienne masaże kosmetykami typu roll-up
- bardziej zaawansowany cellulit – tu pomogą żele i kremy pobudzające krążenie. Używałam takiego pewien okres czasu i naprawdę polecam.  Firma Bielanda krem lipid-shock.
- wysoki stopień zaawansowania cellulitu – jeśli cellulit na waszym ciele jest naprawdę mocno widoczny, to najlepszym ratunkiem dla niego będzie serum z dużą dawką L-karnityny i kofeiny.
- cellulit punktowy – cellulit punktowy jest najmniejszym złem jakie może was spotkać, na to wystarczą specjalne plastry anty-cellulitowe.

Co zrobić by zredukować cellulit .? Przeprowadź  masaż redukujący pomarańczową skórkę.!
- złącz wszystkie palce dłoni
-dłoń połóż na wybranym fragmencie ciała i chwyć skórę w taki sposób, by powstałą fałdka.
- kciukiem i palcem wskazującym drugiej dłoni ugniataj fałdkę, pozwalając jej zniknąć.
- masaż wykonuj od najniższych partii ciała ku brzuchowi około trzech razy w tygodniu.
Pamiętacie jednak aby na początku waszych masaży obchodzić się ze skórą delikatnie. Kiedy już się przyzwyczai, można zwiększyć siłę nacisku.

Kremy i masaże to nie wszystko. W zaciętej walce z cellulitem stosuje również  preparaty, które wy również możecie same zrobić.

Polecam wam
Kawowe błoto
Składniki:
- 2 łyżki kawy mielonej
- łyżeczka kakao
- 2 łyżeczki cynamonu
- 2 łyżeczki imbiru
- 4 łyżeczki oliwy z oliwek
- folia spożywcza

Sposób Przygotowania
Zaparzoną kawę odcedzić w taki sposób, aby pozostały fusy. Dodać pozostałe składniki i dokładnie wymieszać. Powstałą papkę rozsmarować w miejscach zaatakowanych przez cellulit. Pomasować przez chwilę delikatnie i owinąć folią spożywczą. Zdjąć po 20-30 minutach. Skórę spłukać pod prysznicem, a następnie posmarować balsamem.

… oraz…
Maseczka Winogronowa
Składniki
- szklanka winogron obranych ze skórki
- 2  łyżki miodu
- 2 łyżki dowolnego kremu ( najlepsze będą kremy naturalne)

Sposób Przygotowania
Winogrona zetrzeć na papkę i delikatnie wymieszać z innymi składnikami. Nałożyć na miejsca zaatakowane prze pomarańczową skórkę i pozostawić na około 20 minut. Zmyć ciepłą wodą pod prysznicem, kończąc zimnym strumieniem.Mam nadzieję, że dzięki moim poradom wiecie już, jak rozpocząć ciężką walkę z groźnym wrogiem J
Alex.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz